UO za pomorstvo i turizam

Posljednji dokumenti

Analiza sezone 2009 nova

Analiza turističke sezone 2009.

strategija_ruralnog_turizma

Strategija razvoja ruralnog turizma
Splitsko-dalmatinske Županije, Prijedlog konacnog izvještaja

Glavni plan turizma SDZ v1 3 5 9- 19 06 07

Glavni plan turizma
Splitsko-dalmatinske županije

UO

Statistike i podaci o programima Upravnog odjela za turizam prethodnih godina

  •  
  •  
Upravni odjeli » UO za pomorstvo i turizam » Novosti

Novosti

27. listopad 2009.

Završeni Dani hrvatskog turizma

Broj prikaza: 1427

Trodnevna manifestacija Dani hrvatskog turizma održana, u Bolu na Braču, završena je 23. listopada dodjelom nagrada i priznanja u akcijama ocjenjivanja kvalitete hrvatskih turističkih odredišta, tvrtki i pojedinaca u akcijama „Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku 2009.“, koju provodi Hrvatska radiotelevizija u suorganizaciji s Hrvatskom gospodarskom komorom i „Plavi cvijet“, te “Zeleni cvijet“ i „Djelatnik godine“, koju provodi Hrvatska turistička zajednica. Ove godine domaćini su bili Splitsko-dalmatinska županija, Turistička zajednica i općina Bol, kojem su pripale čak dvije nagrade - Turistički cvijet u kategoriji mjesta na Jadranu s manje od 10 tisuća ležajeva, te titula prvaka sezone 2009.

Turistički cvijet za najbolja turistička odredišta osim Bola dodijeljen je Rabu i Rovinju za Jadran, te Varaždinu za kontinentalnu Hrvatsku. Nagrada Hrvatske turističke zajednice, Plavi cvijet sa zlatnim znakom, dodijeljen je Splitu u kategoriji iznad 20 tisuća stanovnika, U kategoriji do 20 tisuća stanovnika Plavi cvijet je pripao Opatiji, a u kategoriji do 10 tisuća stanovnika Rabu. Zeleni cvjetovi pripali su Stubičkim Toplicama, Čakovcu i Slavonskom Brodu. Nagradu EDEN – Europska destinacija izvrsnosti Nacionalnom parku Sjeverni Velebit predao je župan Ante Sanader.

Dani hrvatskog turizma najveći je skup hrvatskih turističkih djelatnika na kojem struka ima prigodu analizirati učinke ovogodišnje sezone, koja je polučila izvrsne rezultata - s 52 milijuna noćenja i najuspješnijim rujnom ikad, te raspraviti o najavama za sljedeću turističku godinu.
Manifestaciju je posjetila Jadranka Kosor, predsjednica Vlade Republike Hrvatske. Čestitala je svima koji su bili snažni i imali volje svladati sve prepreke i doprinijeti uspjehu sezone svojim marom, znanjem i ljubavlju. Osim župana svečanosti su nazočili zamjenik župana Visko Haladić, predsjednik Županijske skupštine Petroslav Sapunar i pročelnik Upravnog odjela za turizam Joško Stella.

 

 

 

 

ispis