13. veljače 2024.

ČOGELJA: Hvala znanstvenicima i Sveučilištu u Splitu na svemu što rade za naše društvo

Zamjenik župana Splitsko-dalmatinske županije Stipe Čogelja nazočio je u utorak dodjeli Nagrade za znanost sveučilišta u Splitu za 2023. godinu. Čogelja je pozdravio nazočne u ime župana Blaženka Bobana te je naglasio kako su znanost, inovacije i istraživanje komparativna prednost Splitsko-dalmatinske županije. „Mi smo to prepoznali te svake godine sve više sredstava izdvajamo u znanost i ljude koji rade na prepoznatljivosti naše zajednice, Sveučilišta, grada i županije. Sveučilište u Splitu ima izvrsne rezultate i zahvalan sam na svemu onome što radi za naše društvo. Poticanjem znanosti naš razvoj i inovacije dižemo na veću razinu te tako postajemo pravi ambasadori našega grada i županije“, rekao je Čogelja.

Rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić rekao je kako su nagrade otišle u ruke onima koji su ih apsolutno zaslužili publiciranjem svojih znanstvenih radova. „To na još jedan način diže razinu našega Sveučilišta u međunarodnim okvirima i na svjetskoj razini. Dobro je poznato da kroz cijelo vrijeme zaista svi daju sve od sebe kako bismo održali razinu do koje smo došli. To nije lako, ali se borimo. Sve to radimo prvenstveno radi studenata jer su nam oni najbitniji. Sav napredak bilo kojega sveučilišta, pa tako i našega, zapravo ne vrijedi bez studenata“, rekao je rektor.