Obavijesti

FOTO/VIDEO: 78 najboljih učenika primilo nagrade župana - donosimo njihova imena

78 najuspješnijih učenika na državnim natjecanjima i njihovi mentori danas su primili nagrade župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženka Bobana, koji je istaknuo kako su ove nagrade poticaj za daljnji napredak i rad. „I ovo je na neki način rezultat naših Centara izvrnosti i zbog toga smo posebno sretni. Čestitam učenicima, roditeljima i mentorima, a mi ćemo ih i dalje pratiti“, rekao je Boban i dodao kako su brojne županije u Hrvatskoj slijedile primjer Splitsko-dalmatinske županije, koja je prva uvela ovakvu vrstu nagrađivanja.

U ime nagrađenih učenika obratila se Petra Koceić Bilan, koja je posebno zahvalila Splitsko-dalmatinskoj županiji i županu na tome što gleda i sluša te prepoznaje darovite učenike kao važan dio zajednice. „Županija nam daje naših dugo očekivanih 5 minuta u medijskom moru i to joj služi na čast. Osobito u doba pandemije, kada smo mi mladi frustrirani jer nam se čini da smo zapostavljeni, a naši i potencijali i uspjesi zaboravljeni, Županija nam poručuje da smo ipak cijenjeni i to je lijepo znati“, rekla je nagrađena učenica.

Učenici koji su osvojili prvo mjesto dobili su 2 tisuće kuna, za drugo mjesto 1.500, a za treće 1.000 kuna. Svaki mentor dobio je po 1.500 kuna.

 

 

 

POJEDINAČNA NATJECANJA -

OŠ SPLIT

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Biologija

NINA GRUBIŠIĆ

OŠ Marjan

1

2

Povijest

ROKO VUČETIĆ

OŠ Mertojak

1

3

Talijanski jezik

LARISSA MURACCHIOLLI

OŠ Plokite

1

4

Njemački jezik

LUCIJA REPUŠIĆ

OŠ Split 3

2

5

Informatika

MIA FILIPOVIĆ

OŠ Visoka

2

6

Mladi tehničari

LUCE TIČINOVIĆ

OŠ Žnjan-Pazdigrad

2

7

Mladi tehničari

LUKA BAKOTA

OŠ Žnjan-Pazdigrad

2

8

Geografija

DOMAGOJ BARIŠIN

OŠ Pojišan

3

9

Talijanski jezik

DOMAGOJ BARIŠIN

OŠ Pojišan

3

10

Islamski vjeronauk

ALDIN TOSUNI

OŠ Spinut

3

11

Geografija

MARIN MANDIĆ

OŠ Srinjine

3

12

Debata

HANA ERCEG

OŠ Visoka

3

 

 

POJEDINAČNA NATJECANJA -

OŠ SDŽ

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Informatika

TONČI CRLJEN

OŠ Ostrog

1

2

Mladi tehničari

MIA BARIŠIĆ

OŠ Kralja Zvonimira

2

3

Biologija

NINA VRDOLJAK

OŠ don Lovre Katića

3

4

Mladi tehničari

FRANE ANĐELIĆ

OŠ Vjekoslava Paraća

3

 

 

EKIPNA NATJECANJA OŠ

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Biologija

Istraživački projekti

SUNČICA ŠKORIĆ;

ZARA SLADOJEVIĆ

OŠ Josip Pupačić

Omiš

2

2

Biologija

Istraživački projekti

ENA STANIĆ;

NADALINA JERČIĆ

OŠ Josip Pupačić

Omiš

3

 

 

POJEDINAČNA NATJECANJA

 

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Matematika

ANDRIJA PETRUŠIĆ

Elektrotehnička škola

1

2

Španjolski jezik

ANA GUČEK

I. gimnazija

1

3

Biologija

MARIO VRDOLJAK

III. Gimnazija

1

4

Biologija

ĐURĐICA KOVAČIĆ

III. Gimnazija

1

5

Geografija

MARIO RUBIĆ

III. Gimnazija

1

6

Hrvatski jezik

PETRA KOCEIĆ BILAN

III. Gimnazija

1

7

Latinski jezik

PETRA KOCEIĆ-BILAN

III. Gimnazija

1

8

Francuski jezik

NIKA KILIĆ

IV. gimnazija „Marko Marulić“

1

9

Debata

JAGODA SABLJIĆ

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

1

10

Kemija

LUKA KOŽUL

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

1

11

Francuski jezik

KARLA KOLOVRAT

Gimnazija dr. Mate Ujevića u Imotskom

2

12

LIK

MARINO PAVAZZA

I. gimnazija

2

13

Biologija

NIKOLA JURIĆ

III. Gimnazija

2

14

Fizika

BORNA PERKOVIĆ

III. Gimnazija

2

15

Hrvatski jezik

MARIJA FRANIĆ

III. Gimnazija

2

16

Kemija

SLAVEN ALFIREVIĆ

III. Gimnazija

2

17

Hrvatski jezik

DANIEL ČULIN

IV. gimnazija „Marko Marulić“

2

18

Njemački jezik

MARIJA BRANKA EDER

SŠ fra A.K. Miošića

Makarska

2

19

Talijanski jezik

BRUNA PIJUK

Turističko-ugostiteljska škola

2

20

Latinski jezik

MISLAV BENZON

Zdravstvena škola

2

21

Francuski jezik

EMA BULJAN

Gimnazija Dinka Šimunovića u Sinju

3

22

Hrvatski jezik

IVANA MARŠIĆ

Gimnazija dr. Mate Ujevića u Imotskom

3

23

Fizika

MATEJ CVITKOVIĆ

III. Gimnazija

3

24

Geografija

IVONA BULJEVIĆ

III. Gimnazija

3

25

Geografija

NIKA KILIĆ

IV. gimnazija „Marko Marulić“

3

26

Latinski jezik

IVAN ŠARIĆ

NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

27

Grčki jezik

IVAN ŠARIĆ

NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

28

Grčki jezik

STJEPAN ZVONIMIR VRLIĆ

NKG „Don Frane Bulić“-s pravom javnosti

3

29

Opisujemo sustave

LUCIJA VUKOVIĆ

Prirodoslovna škola

3

30

LIK

KARMEN KALINIĆ

Škola likovnih umjetnosti

3

31

Geografija

LUKA JERČIĆ

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

3

32

Kemija

LUKA SUMIĆ

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

3

 

 

EKIPNA NATJECANJA SŠ

 

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Kućne instalacije

VLADE ŠOŠIĆ;

NIKOLA VUKAN

Obrtna tehnička škola

 

1

2

Poduzetništvo

DEA SINOVČIĆ;

JOSIP PEKAS

Ekonomska i upravna škola

 

1

3

Online smotra učeničkoga stvaralaštva – učenici s teškoćama

DUJE IBRIŠIMOVIĆ;

BRANKO ŠIMIČIĆ

Obrtna tehnička škola

 

1

4

Debata

 

 

ARNO KOZIĆ;

IVANA PRKIĆ;

JAGODA SABLJIĆ

V. gimnazija „Vladimir Nazor“

 

2

5

Informatika

Razvoj softvera

ANTONIO NIKOLIĆ;

IVAN GARMAZ

III. gimnazija

 

3

 

 

NATJECANJA IZ GLAZBE I PLESA

 

 

r.br

Natjecanje

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Gitara

I. kategorija

MARIJETA NAĐFEJ

OGŠ „Lovro pl. Matačić“ Omiš

1

2

Gitara

III. kategorija

PETAR MEKINIĆ

OGŠ „Lovro pl. Matačić“ Omiš

1

3

Pjevanje

III. kategorija

TOMISLAV JUKIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

4

Pjevanje

IV. kategorija

MATEO ĐIKIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

5

Mandolina

III. kategorija

MATEJ ŠANTIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

6

Mandolina

IV. kategorija

KARLO JELIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

7

Mandolina

V. kategorija

LUCIJA MAJIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

8

Solfeggio

II. kategorija

NINA GRUBIŠIĆ

GŠ Josipa Hatzea

1

9

Orgulje

II. kategorija

MAGDALENA MUŠE

GŠ Josipa Hatzea

1

10

Pjevanje

II. kategorija

HRVOJE ČUIĆ

GŠ Josipa Hatzea

2

11

Pjevanje

III. kategorija

DORA BEKAVAC

GŠ Josipa Hatzea

3

12

Gitara

V. kategorija

PAULA ĆURIĆ

GŠ Josipa Hatzea

3

13

Solfeggio

I. kategorija

GORANA KUKAVICA

GŠ dr. fra Ivan Glibotić

Imotski

3

14

Solfeggio

III. kategorija

MATEA JONČIĆ

GŠ Josipa Hatzea

3

15

Orgulje

I. kategorija

ANTUN VUČICA

GŠ Josipa Hatzea

3

 

 

STRUKOVNA NATJECANJA

 

 

r.br

Predmet

 

Učenik

 

 

Škola

 

 

Osvojeno mjesto

 

1

Ekolaboratorij

HILDA BAKOTIN

Prirodoslovna škola

1

2

Arhitektonske tehnologije

DUJE ČERINA

Graditeljsko-geodetska tehnička škola

1

3

Vožnja motornog vozila

ROMANO POLJAK

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju

1

4

Stolarstvo

BORIS MILIŠA

Obrtna tehnička škola

2

5

Modni dizajn i tehnologija

ANTE BRNIĆ

Obrtnička škola

2

6

Grafička tehnologija i dizajn

VLADO BJELIŠ

Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju

2

7

Poslovanje recepcije hotela

ANA RAGUŽ

Turističko-ugostiteljska škola

2

8

Geodezija

JOSIP CRLJEN

Graditeljsko-geodetska tehnička škola

3

Stožer civilne zaštite SDŽ